Вартість життєвого циклу насосної системи

Як розрахувати вартість життєвого циклу насоса і терміни окупності. приклади

Дод. матеріали Отримати консультацію

Підвищити продуктивність та продовжити термін служби насосів Lowara 

Flygt Life Cycle Cost Analysis UA

Аналіз вартості життєвого циклу ВЖЦ- це інструмент управління, який може допомогти компаніям мінімізувати витрати і максимально підвищити енергоефективність для багатьох типів систем, включаючи насосні. Насправді, повне розуміння всіх витрат, які складають загальну вартість системи протягом всього її життя, дає можливість різко скоротити витрати на енергію, експлуатацію та обслуговування, що дозволить отримати серйозну економію.

 Рішення

Flygt different solutions influence UA

Для більшості об'єктів витрати на енергію і / або обслуговування складають основну частину ВЖЦ (див. мал. 1). У зв'язку з цим важливо визначити поточні витрати на енергію, очікуване щорічне підвищення цін на енергоносії та очікувані витрати на технічне обслуговування впродовж терміну служби системи. Інші елементи, такі як вартість простою, час виведення з експлуатації і витрати на охорону навколишнього середовища, також повинні бути оцінені та часто можуть бути визначені на основі архівних даних об'єкта. Залежно від типології процесів, які виконуються на об'єкті, витрати часу простою можуть бути більш значними, ніж компоненти рівняння енергії або технічного обслуговування, що робить втрату продуктивності через простій важливим фактором.

При застосуванні методів ВЖЦ, першим кроком є розуміння і аналіз кожного елемента рівняння ВЖЦ, визначення реалістичного значення для використання при розрахунку загальної вартості життя. Слід зазначити, що розрахунок ВЖЦ не включає вартість сировини, споживаного заводом при виготовленні продукту.

Приклад  

У цьому прикладі ВЖЦ-аналіз однонасосного контуру, який транспортує технологічну рідину з одного резервуара в інший. Теплообмінник нагріває рідину, а регулюючий клапан визначає швидкість надходження в резервуар, що знаходиться під тиском. У інженерів заводу виникають проблеми з регулювальним клапаном, який виходить з ладу кожні 10-12 місяців через процеси кавітації (утворення повітряних бульбашок в рідині, які створюють ударні хвилі і руйнують обладнання. Більш детально про процеси кавітації, NPSHa системи і NPSHr насосного обладнання тут). Це призводить до витрат 4000 євро за кожен ремонт. При огляді системи, інженер з обслуговування насосів виявив, що насос має значно більший типорозмір ніж потрібно для цієї системи. Пропозиції такі:
A. Монтаж нового регулюючого клапана для регулювання перепадів тиску.
B. Робоче колесо насоса зменшеного типорозміру, щоб насос створював менший напір. В результаті менші спротиви на регулюючій арматури.
C. Можна встановити частотний перетворювач (VFD), а клапан регулювання потоку демонтувати. VFD може змінювати швидкість обертів гідравліки та двигуна насоса, що дозволить досягати необхідної витрати рідини.
D. Систему можна залишити такою, яка вона є, використовуючи щорічний ремонт або заміну клапана (ів).  

Lowara LCC table 1 UA

 

Використана література:

1 Ленгдон, Девіс. Огляд літератури життєвого циклу і оцінки життєвого циклу. проект огляду Червень 2006: 6
2 Вудвард, Д. Вартість життєвого циклу - теорія, придбання інформації і застосування. Міжнародний журнал управління проектами, 1997; 15: (6): 335-344
3 Ліндгольм, А. і Суомала, П. Навчання по калькуляції: Зростання собівартості за допомогою життєвого циклу. Сьомий науково-дослідницька конференція з обліку виробництва.
Тампере, Фінляндія, 30 травня - 1 червня 2005
4 «Витрати на життєвий цикл насоса: Вказівки щодо аналізу вартості життєвого циклу для насосних систем». Автори: Інститут гідравліки; Европамп; і Управління промислових технологій Міністерства Енергетики США

Рейтинг: 0/5 - 0 голосов

Форма зворотнього зв'язку

Будь ласка, заповніть дану форму,
і ми обов'язково з Вами зв'яжемося.


м. Київ, перевулок Лабораторний,1
(Орієнтир НСК"Олімпійський", Федерація Футболу України)

Режим работы: пн-пт: 8.00-19.00 | сб: 10.00-18.00 | нд: вихідний.

Відділ підбору центробіжних насосів:

Email:
sales@pumpselect.com.ua

Телефон:
050-442-62-33

Відділ підбору насосів LOWARA:

Email:
info@pumpselect.com.ua

Телефон:
067-878-47-48